Neden Otomasyon?

Otomasyon mekanik, elektronik ve bilgisayar tabanlı sistemlerin gerçekleştirmesini sağlar. Böylece kontrol etmesi ile de ilişkili bir teknoloji sistemidir. Otomasyonun ana amacı hızlı ve ekonomik üretim değil, rekabette güçlü olabilmek, hizmet kalitesini artırmaktır.

İşgücü Verimliliğini Arttırın

Bir üretim işleminin otomatikleştirilmesi genellikle üretim oranını ve iş gücü üretkenliğini artırır. Bu, saatlik emek girdisi başına daha fazla çıktı demektir.

İşçilik Maliyetini Düşürün

Sürekli artan işgücü maliyeti, dünyanın sanayileşmiş toplumlarında trend olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Sonuç olarak, otomasyona yapılan daha yüksek yatırım, manuel işlemlerin yerini almak için ekonomik olarak daha avantajlı hale gelmiştir.

Ürün Kalitesini Arttırın

Emkosis Otomasyon bir mikron hassasiyetli makine üretme kapasitesine sahiptir. Genellikle insan elinin yapamadığı işçiliği makine yapar. Hata payın çok düşük olması ürün kalitesine büyük etki gösterir.

Ürünün Teslim Süresini Azaltın

Müşteri siparişi ile ürün teslimi arasında geçen süreyi azaltarak üreticiye gelecekteki siparişler için rekabet avantajı sağlar.

İşçinin Yaptığı Rutin İşleri Azaltın

Rutin, sıkıcı, yorucu ve muhtemelen rahatsız edici işler artık makinenin görevi. Bu tür görevlerin otomatikleştirilmesi, genel çalışma koşulları düzeyini iyileştirmesine yol açar.

İşçi Güvenliğini Arttırın

Belirli bir operasyonu otomatikleştirerek ve çalışanı sürece aktif katılımdan denetleyici bir role aktararak, iş daha güvenli hale getirilir.

size nasıl yardımcı olabiliriz?

bizi arayın ya da aşağıdaki iletişim sayfasından bizimle iletişime geçin.

Emkosis Otomasyon'a ait projeleri incelediniz mi?